Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Spresnenie opatrení ÚVZ SR

Požiadali sme ÚVZ SR o doplňujúce informácie ohľadne prevádzkovania detských ihrísk a voľnočasových aktivít  v interiéroch a exteriéroch ubytovacích zariadení. Zároveň sme požiadali o zjednotenie podmienok- časové trvanie platnosti Ag testu pre hromadné podujatia jednorazovej povahy.

Za akých podmienok je možné prevádzkovať detské ihriská a voľnočasové aktivity (pingpong, biliard atď.) v interiéroch a exteriéroch ubytovacích zariadení?

Odpoveď ÚVZ SR

Detské ihriská v interiéroch ubytovacích zariadení sa považujú za prevádzky  a môžu fungovať v zmysle  § 2 vyhlášky ÚVZ SR č. 207 zo 14.5.2021, kde sú upravené všeobecné opatrenia k prevádzkam.

Pokiaľ ide o exteriérové aktivity, je potrebné sa riadiť podľa COVID automatu, uvedeného na stránke www.korona.gov.sk. Pod mapou Slovenska je „Aplikácia Covid automat“ – do rámčeka sa vypíše obec, resp. mesto a zobrazia sa podmienky pre všetky aktivity, vrátane hromadných podujatí, kam je možné zaradiť aj uvedené exteriérové aktivity.

Zjednotenie podmienok- časové trvanie platnosti Ag testu- pri preukazovaní sa negatívnym výsledkom testov vo vyhláške č. 208/2021 zo dňa 14. mája 2021, a to pre hromadné podujatia jednorazovej povahy podľa § 1 ods. 3 písmeno a).

Odpoveď ÚVZ SR

V prípade, že ide o test nie starší ako 12 hodín, vtedy môže byť podujatie s maximálnou dĺžkou trvania do 48 hodín s neobmedzeným počtom účastníkov.  PCR testy alebo LAMP testy nie staršie ako 72 hodín alebo Ag test nie starší ako 24 hodín sú viazané pre presné počty účastníkov, ktoré sú uvedené podľa COVID automatu v jednotlivých paragrafoch vyhlášky ÚVZ SR č. 208 zo 14.5.2021.   

 

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...