Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Webinár Na veku záleží

Slovenská obchodná inšpekcia bude aj v tomto roku kontrolovať dodržiavanie Zákona o ochrane nefajčiarov v oblasti predaja cigariet, tabakových výrobkov a výrobkov s obsahom nikotínu deťom a mladistvým. Bezplatný online webinári dáva možnosť preveriť si základné povinnosti vyplývajúce z tohto zákona. 

Plánovaná kontrola všetkých druhov prevádzok, ktoré majú v ponuke tento tovar, bude prebiehať od pondelka 23. augusta 2021 a je plánovaná pre celé Slovensko.

V rámci iniciatívy Na veku záleží je možné preveriť si základné povinnosti vyplývajúce zo Zákona v už dostupnom online webinári. Webinár je bezplatný a pripravený v spolupráci so  Slovenskou obchodnou inšpekciou.

Cieľom webinára je snaha vzdelávať predavačov a predajcov v tom, aby čo najlepšie dodržiavali Zákon o ochrane nefajčiarov a zameriava sa na tie časti zákona, ktoré sa dotýkajú predaja tabakových výrobkov neplnoletým a predišli tak nielen zbytočným vysokým pokutám, ale najmä pomohli zabrániť užívaniu tabakových výrobkov neplnoletými.

Online školenie môžu zamestnanci hotelov a reštaurácií absolvovať individuálne, na pracovnom mieste alebo v domácom prostredí, bez ďalších časových, priestorových alebo finančných nárokov na zamestnávateľa. Ak nie je možnosť online pripojenie a účasť na webinári, k dispozícii je offline test.

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...