Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Premiérovi a ministrom sme poslali výzvu na riešenie energetickej krízy s konkrétnymi údajmi z prieskumu

Žiadne z odvetví hospodárstva nebolo tak postihnuté pandémiou ako cestovný ruch. Teraz nás čaká kríza ďalšia a stále bojujeme s nedostatkom pracovníkov. Preto sme pripravili komplexný analytický materiál, v akom stave sa hotely a reštaurácie nachádzajú. Oslovili sme premiéra Eduarda Hegera, predsedu NR SR Borisa Kollára, ministrov financií, dopravy i práce.

 13. september 2022

„Napriek výraznej snahe podnikov dosiahnuť predcovidovú úroveň obratov a zamestnanosti, nedokážu zamestnávatelia v sektore HoReCa čeliť novým krízam bez pomoci štátu. Výrazný nárast nákladov, ktorým čelíme , že ceny služieb hotelov a reštaurácií na Slovensku sa stanú pre mnohých nedostupné. Ešte väčší pokles návštevnosti a tržieb pritom nášmu sektoru spôsobí ďalšie problémy a mnohé domáce podniky dostane na hranu konkurencieschopnosti a prežitia,“ uvádza sa v liste čelným predstaviteľom štátu. Každý z nich dostal aj komplexný materiál o tom, aký je stav v stravovacích a ubytovacích zariadeniach.

AHRS však nielen konštatuje stav, ale prichádza aj s návrhom opatrení, ktoré by nám pomohli. Tie považuje AHRS za nevyhnutné prijať v súvislosti so zmiernením negatívnych dopadov energetickej a inflačnej krízy na našu branžu.

ENERGETICKÁ KRÍZA - Opatrenia na zmiernenie negatívnych vplyvov v segmente HORECA

 

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...