Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Návrh SOZA na uzatvorenie KLZ kolektívnej licenčnej zmluvy pre rok 2018

Predstavitelia ZHR SR, prezident Tomáš Ondrčka a generálny manažér Marek Harbuľák, na pracovnom stretnutí dňa 19.12. 2018 rokovali so zástupcami SOZA o podmienkach Kolektívnej licenčnej odmeny (KLZ) pre členov zväzu pre rok 2018.

Návrh vychádza z podmienok KLZ pre rok 2017, pričom je doplnený  o novú časť, týkajúcu sa plnenia si povinností pri hlásení individuálnych hudobných produkcií a podujatí, ktoré nie sú zahrnuté do navrhovanej KLZ.

Novou podmienkou pre uplatnenie zľavy a dodatočnej zľavy je plnenie si povinností aj v rámci individuálnych hudobných produkcií a podujatí. Po dohode SOZA a ZHR SR, budú mať členovia na všetky individuálne podujatia automaticky tzv. generálnu zľavu, tj. zľavu vo výške 30% z vypočítaných odmien.

Pre vašu lepšiu orientáciu pripravujeme pre vás manuál so SOZA, ktorého obsahom bude jasne a stručne vysvetliť, na ktoré podujatia sa vzťahuje ohlasovacia povinnosť a na ktoré nie, ako si vypočítať správne odmenu, resp. kde ohlásiť podujatia, aké informácie je potrebné ohlásiť.

V  januári v spolupráci so SOZA plánujeme pripraviť krátke spoločné prezentácie, na ktorých zodpovieme všetky otázky týkajúce sa ohlasovania individuálnych podujatí, ale aj iné praktické otázky.

Sekretariát zväzu vás, v súvislosti s prípravou prílohy ku KLZ, žiada o aktualizáciu prípadných zmien v počte technických zariadení, uzávierky prevádzok a identifikačných údajov o prevádzkovateľovi.

V prípade zmien vyplňte prosím novú prílohu k príkaznej zmluve a zašlite ju na mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. v termíne do 8.1.2018.

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...