AHRS
Kontaktná osoba

Lucia Kotlárová, Senior Sales Specialist

+421 904 496 581
lucia.kotlarova@greenway.sk
www.greenway.sk

Fakturačné údaje

GreenWay Infrastructure, s.r.o.
Einsteinova 24
851 01 Bratislava

IČO: 47728086
DIČ: 2024088363
IČ DPH: SK2024088363

  • Garantovaný dodávateľ
  • Elektrické nabíjacie stanice

Predstavenie spoločnosti

Vaši hostia sa vás už na nabíjaciu stanicu pre elektromobil určite pýtali. Vodiči elektromobilov aktívne vyhľadávajú miesta, kde sa môžu najesť, ubytovať alebo len vybaviť svoje povinnosti a popri tom si nabiť svoje auto. Ľudí, ktorí chcú využiť čas strávený vo vašom podniku na dobitie automobilu, bude rýchlo pribúdať. Zahraničných, ale čoraz viac aj domácich. Tá najlepšia klientela. Našťastie, teraz je ten správny čas na rozšírenie ponuky vašich služieb a odlíšenie sa od konkurencie. GreenWay je operátor najväčšej siete nabíjacích staníc pre elektromobily v strednej a východnej Európe. Má viac ako desať rokov skúseností s budovaním nabíjacej infraštruktúry a poskytovaním diaľkovej správy staníc a zákazníckeho servisu 24/7. Sme roamingovým partnerom pre celú Európu a nabíjačky v našej sieti môže využiť prakticky ktokoľvek. Pre členov AHRS teraz poskytujeme zľavu 16 % na nákup nabíjacej stanice. Vieme vám efektívne pomôcť so zriadením nabíjacieho „hubu” pri vašom podniku – a to po všetkých stránkach: od technického zabezpečenia, inžinieringu a povoľovacích procesov, až po financovanie a účtovanie nákladov aj ziskov. Sledujeme aktuálnu legislatívu a technické štandardy. Pripravíme pre vás technickú dokumentáciu v súlade s aktuálne platnou legislatívou. V spolupráci s ďalšími priekopníkmi elektromobility na Slovensku sme vytvorili konzorcium firiem EES, ktoré vás dokážu krok po kroku úspešne previesť nielen procesom zriadenia nabíjačky, ale aj prechodom vášho vlastného vozového parku na elektrický fleet. Bola by škoda – keď už budete mať nabíjačku – nevyužívať e-mobilitu aj v rámci vašej firmy. Váš postoj a záväzok k ochrane životného prostredia môže byť nielen vašou konkurenčnou výhodou, ale uľahčuje aj získanie certifikátu LEED/ BREAM.

Sortiment

  • Je čas zriadiť nabíjačku pri mojom podniku práve teraz?

Áno, pretože Akčný plán Ministerstva hospodárstva je postaviť na Slovensku 3000 nabíjačiek do júla 2025. Samosprávy dostanú peniaze, ktoré môžu na tento účel čerpať. Ak ponúknete mestu výhodnú lokalitu, môže vzniknúť dohoda, že ju mesto integruje do svojho plánu na rozšírenie nabíjacej infraštruktúry. Je to vo verejnom záujme a lokálni politici tomu veľmi dobre rozumejú.

Ďalší dôvod, prečo treba byť medzi prvými, je kapacita siete. Dnes nebude taký problém požiadať distribútora o navýšenie príkonu vášho odberného miesta, ale o 3 roky už áno. Prechod na elektromobilitu bude znamenať zvýšené nároky na rozvodnú sieť. Tá sa bude musieť zásadne modernizovať a rozšíriť, podobne ako to bolo v prípade zavádzania internetu alebo mobilných sietí. Je to však v rukách štátu – a tak vieme, ako to môže dopadnúť.

  • Čo ak sa s mestom nedohodnem alebo ani nechcem dohodnúť?

Nevadí, pretože vám ostáva milión iných možností a na konci každého scenára máte nabíjačku plne vo svojich rukách. Prvou možnosťou je financovanie projektu cez leasingovú spoločnosť, kontakt máme. Druhou je úver od banky, kde takisto poznáme pár ľudí. Tá miliónta možnosť je, že si požičiate od strýka z Ameriky alebo vyhráte v lotérii.

  • Kde je háčik?

Na konci silónu. GreenWay za viac ako 10 rokov nazbieral množstvo skúseností a pozná slabé miesta, na ktorých môže Akčný plán ministerstva naraziť. V prvom rade je to problém s výberom lokalít pre nabíjacie stanice, ktoré musíme dnes bez vašej pomoci prácne vyhľadávať, zazmluvňovať, vysporiadať a platiť. To vy nemusíte! Vám stačí premeniť parkovacie miesta pri vašom podniku na nabíjacie. Tu môžete naplno využiť svoje aktíva, to je vaše eso v rukáve.

Ďalším úzkym hrdlom sú prístupové body do elektrickej siete. No zatiaľ, čo budovať nabíjačku niekde na zelenej lúke je beh na dlhé trate, pri vašom podniku to bude oveľa jednoduchšie. Väčšinou stačí zavedenie nášho inteligentného energetického manažmentu (samozrejme, inteligencia je umelá). Funguje to tak, že do nabíjačky elektromobilov ide iba energia, ktorá nie je využitá vo vašej prevádzke. Fungujúca kuchyňa, klimatizácia či kúrenie sú prioritou. Výkon nabíjacej stanice sa týmto požiadavkám dynamicky prispôsobuje. Inak povedané, ak v kuchyni zapnú fritézu a na parkovisku sa zároveň pripojí Tesla, nevyhodí to ističe až do tretej doliny. Znamená to tiež, že nemusíte distribútorovi platiť vyššie fixné poplatky za navýšenie kapacity vášho odberného miesta.

  • Čo z toho mám?

Samé reputačné výhody a ešte aj zisk. Kontrola nad ekonomikou stanice je jednoduchá a prehľadná, dostupná online. Rozúčtovanie nákladov a vyberanie poplatkov je na nás. Vám zašleme len zisk z nabíjania.

  • Ako sa o mne vodiči elektromobilov dozvedia?

Z internetu. Vašu stanicu zaradíme do mapy nabíjačiek GreenWay spolu s informáciami o vašej prevádzke. Vodiči elektromobilov vás budú vidieť aj v mapách Google a Sygic, či v aplikáciách našich roamingových partnerov.