Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Dodávateľ - VINIDI s.r.o.

O spoločnosti

o nas 3VINIDI v pôvodnom význame nemá s vínom nič spoločné. Volali tak totiž Slovanov ešte dávno pred vznikom Samovej ríše. Vzdávajúc hold takmer tritisícročnej tradícii pestovania viniča a výroby vína na území dnešného Slovenska, rozhodli sme sa našu spoločnosť pomenovať názvom VINIDI. Symbolizuje nerozlučnú spojitosť vín s pôdou, podnebím a umom našich ľudí.


Ak si nalejete pohár nášho vína, v duchu sa ocitnete uprostred bábskych vinohradov pri západe slnka zrkadliacom sa vo vodách neďalekého jazera a iskriacom v odleskoch vína, ktoré držíte v ruke. V tom momente pochopíte prečo je v logu VINIDI práve symbol Slnka.

Technológia

home 3Kvalita hrozna je limitujúcim faktorom pri výrobe vína. Bez modernej a najmä šetrnej technológie ale nie je možné vyrobiť špičkový produkt. Spoločnosť VINIDI disponuje najmodernejším technologickým vybavením ako je šetrný pneumatický lis, fermentačné tanky na biele víno s možnosťou chladenia ale aj ohrevu, vinifikátory na červené víno s ponáraním matolinového klobúka a podobne.


Za zmienku stoja aj dve samostatné a oddelené pivnice na vyzrievanie červených, ale aj vybraných bielych vín. V jednej z nich sa za presklenou stenou nachádzajú klasické barikové sudy bordeaukského typu, s objemom 225 litrov, vyrobené z dlhodobo pozvoľne sušeného dreva, ktoré vínu odovzdáva iba tie najčistejšie arómy. V druhej pivnici nájdete zase veľké drevené sudy, v ktorých víno predýchava a stáva sa jemnejším a zamatovejším, vo víne sa tak zachovajú pôvodné hroznové arómy, ktoré nie sú obohacované žiadnymi toastovými arómami.


o nas 1 

 

VINIDI s.r.o.

Adresa spoločnosti:

Alexandrov dvor 444
951 34 Báb

Kontaktná osoba:

Darina Tóthová

obchodná referentka

tothova@vinidi.sk

+421 903 776 639

 

Obchodní zastupcovia VINIDI

Západné Slovensko

Radoslav Jánoš

janos@vinidi.sk

+421 903 821 104

 
Stredné Slovensko

Milan Necpál

necpal@vinidi.sk

+421 904 548 990
 
 
Východné Slovensko
 
Miroslav Gromovský
 
 
+421 902 941 809

 

Web:

www.vinidi.sk