Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Dodávateľ - VÍNO MATYŠÁK

O spoločnosti

Rodinné vinárstvo Matyšák bolo založené v roku 1991 a jeho zakladateľ Peter Matyšák ho vybudoval tak povediac od nuly. Pôvodné vinárstvo sídlilo v 300-ročnej budove v centre Pezinka, v ktorej sa dnes nachádza známa reštaurácia Vinum Galeria Bozen. Neustály nárast objemu výroby si vyžiadal väčšiu a modernejšiu prevádzku, a tak bolo v roku 2002 „na zelenej lúke“ v pezinskej časti Glejovka vybudované nové moderné vinárstvo. V roku 2006 v ňom pribudla samostatná pivnica na zrenie vína v kvalitných francúzskych dubových a v barikových sudoch. Víno Matyšák už viac ako dve desaťročia úspešne spolupracuje s poprednými pestovateľmi hrozna z Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, vďaka ktorým má dostatok kvalitnej suroviny na výrobu stabilného sortimentu vína a ďalších produktov. 

New cervene na novom sude

17MAT008 ZHR SR rodina

 

Naše produkty

Víno Matyšák pripravuje širokú škálu odrodových vín a vínnych špeciálov - či už ide o sudové alebo fľaškové, tiché, sýtené alebo šumivé, prírodné sladké či fortifikované. Aby boli uspokojené požiadavky všetkých zákazníkov, zbierka vín je rozdelená na niekoľko línií - Vinum Bozen, Prediction, Prestige a Limited Edition. Klenotom vinárstva je aj v zahraničí často oceňovaný sekt dorábaný tradičnou metódou so sekundárnou fermentáciou vo fľaši. V ponuke je aj víno portského typu – Portito a jemne sýtené víno Frizzante. Do stáleho sortimentu patrí aj 100 % prírodná hroznová šťava v bielom alebo červenom variante. Destiláty sú doplnkovým sortimentom a zároveň pýchou vinárstva Matyšák. Samotná destilácia prebieha v pálenici v Jelšovciach, surovina pre vínne destiláty pochádza z vinárstva. Grapenka je destilát z matolinových výliskov vyrobený v štýle talianskej grappy, brandy je tradične vyrábané v dvoch kategóriách – V.S.O.P. a X.O. Okrem ovocných a vínnych destilátov sa vinárstvo pýši likérmi a netradičným produktom – orechovicou.

New cervene na novom sude 1

 New cervene na novom sude 3

Naše prevádzky

Hotel Matyšák sa nachádza neďaleko historického centra Bratislavy v blízkosti Hlavnej železničnej stanice. Jeho súčasťou sú jedinečná vínna reštaurácia a unikátna archívna vínna pivnica zo začiatku 20teho storočia. Tá pojme približne 45-tisíc fliaš archívnych vín vlastnej produkcie od roku 1994, čím sa radí sa medzi najväčšie v strednej a východnej Európe. Reštaurácia Vinum Galeria Bozen v Pezinku, ľudovo nazývaná aj „U Matyšáka“, sa nachádza v historickom centre tohto vinárskeho mestečka. Orientuje sa najmä na slovenskú kuchyňu v modernom poňatí, no nebráni sa ani inšpiráciám zo zahraničia. Nedávno otvorená zážitková reštaurácia s vínnym barom Globo na Františkánskom námestí v Bratislave pod vedením známeho šéfkuchára Braňa Križana má zase tie najvyššie ambície osloviť najnáročnejších gurmánov, ktorí si chcú z obeda či večere urobiť naozaj udalosť.

Ocenenia

Vinárstvo Matyšák získalo doteraz množstvo ocenení z profesionálnych súťaží na Slovensku a po celom svete. Významné je každé ocenenie, zvlášť hodnotné sú však tie zo súťaží v Madride, Štrasburgu, Paríži, Montreale a z mnohých iných svetových výstav. V roku 2009 získalo Vinárstvo Matyšák titul pre najúspešnejšie vinárstvo roka. V rokoch 2014 a 2016 získala ocenenie Vinárstvo roka.

New cervene na novom sude2

 

 New cervene na novom sude 4

VÍNO MATYŠÁK

 

JUDr.Peter Jakušík

obchodný riaditeľ

+421 905 228 026

jakusik@vinomatysak.sk

 

Víno Matyšák, s.r.o.
Holubyho 85,
902 01 Pezinok


www.vinomatysak.sk