Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen

SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen 

Škola je komplexným vzdelávacím zariadením, ktoré poskytuje teoretické vzdelávanie, praktické vzdelávanie, zamerané na služby, obchod, hotelierstvo, gastronómiu a cestovný ruch, ale aj v následnom odbornom vzdelávaní s možnosťou flexibilného využitia rôznych stupňov vzdelávania. Škola poskytuje aj odborné vzdelávanie a odbornú prípravu v rámci celoživotného vzdelávania prostredníctvom akreditovaných vzdelávacích programov, odborných seminárov, doplnkového vzdelávania pre profesné organizácie, živnostníkov, firmy i ÚPSVaR. Škola poskytuje možnosť vykonať skúšky odbornej spôsobilosti.

Praktické vyučovanie a odborná prax sa realizuje vo vlastných prevádzkach školy, ktoré sú nadštandardne vybavené novými technológiami, prístrojmi, náradiami, prípravkami, rôznymi materiálmi a zariadeniami, sú to Hotel Academic a reštaurácia Season home cooking, ktorá sa zameriava na modernú domácu kuchyňu, zameranú na využitie sezónnych produktov.

Škola sa zapája do projektov - Erasmus+, Mládež pre Európu, OP Vzdelávanie. Študenti sa zúčastňujú 3 – 5 mesačných zahraničných odborných stáží v SRN, Taliansku, Švajčiarsku, Rakúsku, Veľkej Británii.

Škola sa zúčastňuje súťaží doma i v zahraničí, kde dosahuje vynikajúce úspechy, čo je výsledkom kvalitného odborného vzdelávania a prípravy.

Škola spolupracuje s prestížnymi slovenskými kuchármi, barmanmi, baristami, ktorí zabezpečujú i tréningy pre študentov a majstrov odbornej výchovy v rámci ich odbornej prípravy. 

SOS Zvolen logo

Meno: PaedDr. Helena Hrnčiarová

Pozícia: riaditeľka školy

Telefón: 0917414810, 045/5244422

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Zoznam aktuálnych učebných a študijných odborov: Hotel Academic

  • 6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu: počet žiakov 46 žiakov
  • 6323 K hotelová akadémia: 225 žiakov
  • 6444 K čašník, servírka: 43 žiakov
  • 6445 K kuchár: 53 žiakov
  • 6444 H čašník, servírka: 30 žiakov
  • 6445 H kuchár: 44 žiakov
  • 2964 H cukrár: 24 žiakov
  • 6421 L spoločné stravovanie: 24 žiakov

Uplatniteľnosť absolventov:

Absolventi sa uplatňujú vo svojom odbore doma i v zahraničí. Škola nevedie evidenciu ich uplatnenia. Ako príklad o uplatnení sa na trhu práce uvádzame našich dvoch najúspešnejších barmanov Adrián Michalčík a Marika Debnárová, ktorí sa zúčastnili a reprezentovali Slovensko a Česko na najprestížnejšej barmanskej súťaži Diageo Reserve World Class a klasifikovali sa až do svetového výberu na Miami (Florida), kde sa dokonca Adrián Michalčík prebojoval do prvej šestky. Mnohí naši študenti zastávajú manažérske pozície v prestížnych baroch a reštauračných zariadeniach, napr. Adam Bursík v Singapure. 

Partneri: 

Škola má vlastné zariadenia:Lounge bar

Hotel Academic – kapacita izieb 23

       Reštaurácia Gallery

       Lounge bar

       VIP salónik

       Kongresová miestnosť – kapacita 60 miest

       Kaviareň FauxPas

       Piváreň Derby

Reštaurácia Season home cooking

Season home cooking

Divadelná reštaurácia

Partneri:

Wellness Hotel Kaskády, Sielnica

Hotel Sitno, Vyhne

Hotel Poľana, Zvolen

Bistro Chef, s.r.o., Zvolen

Reštaurácia a kaviareň ZVOLENKA, Zvolen

Tenis Centrum, Zvolen

Pizza Piano, Zvolen