Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Stanovisko k odkladu platieb sociálneho poistenia za mesiac január

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska nepovažuje vládou SR schválený návrh na odklad platieb sociálneho poistenia pre SZČO a zamestnávateľa za dostatočné riešenie, ktoré má zmierniť negatívne dopady spôsobené pandémiou COVID-19.

Bratislava, 27. 1. 2021

Opatrenia prijaté vládou v súvislosti s druhou vlnou pandémie majú rovnako negatívne dopady ako opatrenia prijaté počas prvej vlny. Na rozdiel od iných odvetví, v hoteloch a reštauráciách spôsobujú prijaté opatrenia výrazne vyšší prepad tržieb, ktorý už však trvá dlhšie v porovnaní s prvou vlnou pandémie. Výrazne zlepšenie situácie nie je možné očakávať ani v najbližších týždňoch.

Vládou schválený lockdown v praxi znamená, že podnikatelia v ubytovaní či stravovaní nemôžu poskytovať svoje služby a riadne podnikať. Je zrejmé a preukázateľné, že v takejto situácií nie je možné žiadať od podnikateľov v hotelierstve a gastronómii, aby si v celom rozsahu a s odkladom splnili svoje povinnosti voči Sociálne poisťovni. Riešenie, ktoré v takejto situácií očakávajú podnikatelia a zamestnávatelia, je úplne odpustenie sociálnych odvodov za mesiac január.

Vývoj tržieb vo vybraných sektoroch podľa eKasa od 11.2.2020- zdroj: IFP

graf

Celé stanovisko AHRS na stiahnutie - TU.                                                             

PRESS kontakt: generálny manažér AHRS Marek Harbuľák, + 421 911 262 177, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

media poradca AHRS Iveta Bieliková +421 903 529 762, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...