Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Hotelieri sa spájajú, branža sa zjednocuje

(23.2.2015) Bratislavskí hotelieri, združení v BRATISLAVA HOTELS ASSOCIATION, sa stali kolektívnym členom Zväzu hotelov a reštaurácií SR.

Významné hotely pôsobiace na bratislavskom trhu, združené v BRATISLAVA HOTELS ASSOCIATION vstúpili ako kolektívny člen do Zväzu hotelov a reštaurácií SR, ktorý zastupuje záujmy branže vo vzťahu k štátnej a verejnej správe.

SAM 0026K spájaniu dochádza v čase, kedy ubytovacie zariadenia na Slovensku zaznamenávajú pokles počtu návštevníkov . Jedným z hlavných dôvodov tohto spájania sa je zjednotenie požiadaviek branže a ich spoločné presadzovanie pri tvorbe legislatívnych podmienok na podnikanie v ubytovacích a stravovacích službách.

„S každým novým členom zväzu rastie význam a sila nášho zväzu. Preto nás veľmi teší záujem dvanástich významných bratislavských hotelových zariadení o úzku spoluprácu. Naše priority a ciele v oblasti podnikateľského prostredia a podpory podnikania v cestovnom ruchu sú totožné, čo sme už spoločne viackrát deklarovali. Zväz hotelov a reštaurácií SR je aj platformou na výmenu odborných skúseností, a preto radi uvítame zapojenie sa manažérov BHA v tejto oblasti,“ konštatuje JUDr. Patrik Bočkay, prezident Zväzu hotelov a reštaurácií SR.

„Uvedomujeme si silnú tradíciu zväzu a jeho dôležitosť pri zastupovaní záujmov branže. Ciele BHA sú síce na úrovni VÚC Bratislava, ale pri zostavovaní myslíme vždy na komplexný prínos pre cestovný ruch na Slovensku. Vstup BHA do ZHR SR by mal byť vzorom pre ďalšie úvahy nadnárodných hotelových sietí pôsobiacich v Bratislave o ich vstupe a posilnení aktivít ZHR SR,“ uvádza Ing. Róbert Ďurica, prezident BHA.

Zväz hotelov a reštaurácií SR je dobrovoľnou, apolitickou, záujmovou a odbornou organizáciou, ktorá už viac ako 21 rokov zastupuje a obhajuje záujmy ubytovacích a pohostinských zariadení voči orgánov štátnej správy a verejnej správy.

Zdroj: ZHR SR


Kontakt pre médiá: Mgr. Marek Harbuľák, generálny sekretár ZHR SR
tel/fax: 02 58 233 386, mobil: 0911 262 177, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.,  www.zhrsr.sk